Firma

Forma prawna

Jesteśmy spółką działającą pod nazwą Wytwórnia Sprężyn Grześkowiak Sp. z o.o. Sp.k.

Historia

Firma nasza powstała w roku 1981. Od momentu powstania firmy, produkcja sprężyn była podstawowym obszarem działalności. Początkowo była to firma jednoosobowa założona przez Mieczysława Grześkowiaka. Sprężynami zajmował się już wcześniej pracując w jednym z największych zakładów w Ostrowie. Sprężyny były również tematem jego pracy dyplomowej.

W ciągu kolejnych lat firma rozszerzała działalność zatrudniając stopniowo coraz więcej osób – obecnie zatrudniamy ok. 50 pracowników.

Stopniowo do działalności firmy włączyli się Eugenia Grześkowiak – żona, Mariusz Grześkowiak – syn, a także córka Iwona Wendt jako pełnomocnik ds. systemu jakości.

Jesteśmy więc firmą rodzinną.

W dniu 30.12.2016 nastąpiło przekształcenie dotychczasowej formy działalności spółki ze spółki jawnej na spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością spółkę komandytową.

Zakres działalności

Produkcja sprężyn to nasz podstawowy obszar działalności. Firma nasza wykonuje wszelkiego rodzaju sprężyny z drutu patentowanego w zakresie średnic drutu 0,2÷ 16,0 mm oraz z drutów sprężynowych nierdzewnych. Wykonujemy także sprężyny z taśm sprężystych oraz innych materiałów – w zależności od uzgodnień z Klientem. W zakresie naszej produkcji znajdują się również sprężyny talerzowe.

Stosujemy materiały producentów zarówno polskich, jak i zagranicznych – szwedzkich, hiszpańskich, niemieckich i innych.

Prowadzimy również doradztwo w zakresie doboru sprężyn do konkretnego wyrobu. Dzięki zastosowaniu programów komputerowych do obliczeń charakterystyk możemy w sposób sprawny dobrać sprężynę o zadanych parametrach.

Jesteśmy członkiem Stowarzyszenia Polskich Producentów Sprężyn